O stronie słów kilka

Strona ta jest spontanicznym rezultatem zmierzwionych wolnych myśli. Treści na niej zawarte będą z pewnością dotyczyły wszystkich miejsc, dusz i wspomnień, którymi będę w stanie się z wami podzielić.

W przeszłości pomieszkiwałam (czytaj: przebywałam przez kilka miesięcy) w różnych krajach: Turcji, Anglii, Francji, Włoszech. Jako że przez prawie 3 lata mieszkałam w Rumunii, uwięziona przez ‚krew i miód’ bałkańskiej atmosfery czyhającej tuż za rogiem (Rumunia jest dla mnie swoistym przejściem granicznym między typowym wschodnio-europejskim, a bałkańskim światem), nie zabraknie tu zapisów z tym związanych.

Po Rumunii przyszedł czas na Azję. Trafiłam do zatłoczonego, głośnego i duszącego spalinami Hanoi, gdzie przez krótki czas pracowałam jako nauczycielka angielskiego. Pewnego dnia zmęczona miejscem, atmosferą w pracy, wkurzona na menadżerkę-oszustkę, postanowiłam się spakować i wyruszyłam w podróż po Wietnamie i Tajlandii.

W Tajlandii dokonała się we mnie przemiana, która zainspirowała mnie do podjęcia dalszych kroków.

Co dalej? Wróciłam do Wietnamu, dużo mniejszej miejscowości, pół godziny skuterem od plaży. Po czym po pół roku, ruszyłam w podróż po Azji południowo-wschodniej.

P.S. Pora nigdy idealna opisuje doskonale stan, w którym wielu z nas się znajduje – towarzysząca nam często nie dająca się zagłuszyć chęć zmiany, co rusz tłamszona jest osobistą strefą komfortu, z której tak trudno zrezygnować. Ja chcę jednak na niekrótką chwilę się z niej wydostać.

Do spisania!