Tato

Dzień ojca dziś, prawda?

Zdaję sobie sprawę z tego, ile szczęścia mam, mając takiego tatę. Niektórzy z mych przyjaciół mają niestety inne doświadczenia. Dlatego też każdego dnia dziękuję za swych wspaniałych rodziców. I choć mamy już nie ma, to pozostały wspomnienia. Wspomnienia bezgranicznej miłości, oddania, poświęcenia i śmiechu. Tak, wypełniającego dom śmiechu!  I obrazy rodziców trzymających się za rękę i z czułością patrzących w sobie oczy. Po przeszło dwudziestu latach małżeństwa zdarzały się i zabawne sceny zazdrości, na które mój tata wybuchał śmiechem. Bo przecież kochał ją tak mocno.

Ten sielankowy obrazek zakończył się pewnego bolesnego dnia. Pozostały tylko jego wspomnienia.

Ale mam choć tyle, i aż tyle.

Tato, dziękuję, że się o nas nieustannie troszczysz. Dziękuję za zaufanie, którym mnie darzysz. Za spokój Twego głosu i osobliwe poczucie humoru. Za to że choć jest tak trudno, to Ty dajesz sobie radę. Za nas wszystkich. Tak silnym człowiekiem jesteś. I ta siła będzie dla mnie zawsze inspiracją. Dowodem na to, że pomimo trudności musimy wziąć się w garść i skupić na tym co ważne. Na miłości, rodzinie i szczęściu.

I jak mama zawsze mawiała: ”Znajdźcie sobie dziewczyny takiego męża jak tata, takiego który zawsze będzie was kochał i szanował’.

NIE MYLIŁA SIĘ.

Lepszego taty nie mogłabym sobie wymarzyć.

 

 

One thought on “Tato

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *